Młodsze dzieci chętnie sięgają po książki i są ciekawe świata. Warto to wykorzystać podsuwając im wartościowe, dostosowane do wieku dziecka publikacje. Przy wyborze książek warto brać pod uwagę wielkość liter i zainteresowania dziecka (np.: dla chłopca: dinozaury, klocki Lego, piłka nożna; dla dziewczynki: zwierzęta, piosenki, taniec itp.).

Poniżej polecamy kilka publikacji dla najmłodszych czytelników, które zachęcą do pierwszych samodzielnych prób czytelniczych:

• Julian Tuwim - Najpiękniejsze wiersze - wyd. Ad Oculos 2009 (36 wierszy, bardzo duże litery, kolorowe ilustracje ułatwiające rozumienie);

• Seria Czytamy z Franklinem - wydawnictwo Debit (ciekawe dla dziecka historyjki, duże litery i liczne ilustracje zachęcają do czytania);